Aktualności

Już 14 października o godz. 17:00 zapraszamy na Sienną 68/70 na koncert chórów norweskich oraz Sienna Gospel Choir.


Norwegię będą reprezentować połączone chóry  BREVISSIMO MOSS raz KORPÅSIKT SKØYEN pod kierownictwem Terje Tjelle.
Chór żeński BREVISSIMO MOSS powstał jesienią 1993 roku. W repertuarze chóru znajdują się przede wszystkim utwory musicalowe, folkowe, kościelne. Chór współpracuje ze znanymi norweskimi muzykami, niejednokrotnie występował podczas bardzo popularnych koncertów świątecznych Hanne Krogh. Od 15 lat kierownikiem muzycznym i dyrygentem chóru jest Terje Tjelle.
W 2015 roku z inicjatywy Terje Tjelle powstał również chór mieszany KORPÅSIKT SKØYEN, a tworzy go 15 pracowników prywatnego przedsiębiorstwa, których połączyła miłość do muzyki. Mimo dość krótkiej historii chór zagrał wiele koncertów okolicznościowych, występował na lokalnych imprezach i eventach. W repertuarze chóru znajdziemy hity muzyki filmowej, utwory sakralne, muzykę folkową i musicalową.
Polskę będzie reprezentował chór SIENNA GOSPEL CHOIR. Sienna Gospel Choir to żywiołowy chór specjalizujący się w repertuarze gospel. Chór powstał przy Stołecznym Zborze Kościoła Zielonoświątkowego na Siennej w 2002 roku z inicjatywy Anny Bajak. Od ponad 15 lat śpiewają i ewangelizują koncertując w kraju i zagranicą. Chór od wielu lat chętnie angażowany jest przy dużych produkcjach telewizyjnych i radiowych oraz akcjach charytatywnych działając na rzecz tych, którym muzyka gospel może nieść prawdziwie Dobrą Nowinę.
W lipcu b.r. chór reprezentował Polskę podczas European Choir Games & Grand Prix of Nations w Rydze, zdobywając złoty medal w swojej kategorii, zarówno w konkursie otwartym, jak i w Grand Prix.
Z chórami zagrają:
Konrad Kuchciak – piano
Andrzej Solarski – gitara basowa
Wojciech Bylica – perkusja

WSTĘP WOLNY
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!